Záleží nám na vývoji vašich dětí.

Naše školka vyniká kvalitní výukou, krásným prostředím a individuálním přístupem.

Náš tým

Personál starající se s láskou každý den o vaše děti. Těší nás.

Bc. Petra Ježová, DiS.

Jana Langerová

učitelka

Jana Blahošová

kuchařka, vedoucí školní jídelny

Alena Mlýnková

školnice

Hana Trnková

učitelka

Historie, prostředí a kapacity školky

Budova byla postavena v r. 1886 pro účely školní výuky. V roce 1975 byla zřízena mateřská škola. Příspěvkovou organizací jsme od r. 2003.

Naše mateřská škola je jednotřídní školou v hezkém prostředí obce Komárov. Poskytuje dětem velký rozsah vyžití v krásné, klidné a zalesněné krajině. Do mateřské školy je zapsáno 24 dětí ve věku od 3 do 7 let. Kapacitu školky doplňujeme dětmi z nedalekých Napajedel, které si nás vybrali nejen z důvodu klidného, téměř rodinného prostředí, dobrými osobními vztahy s obyvateli obce při společenských akcích, ale i na doporučení spokojených rodičů našich absolventů. Vyhledávají nás i děti s dýchacími problémy, vzhledem ke zdravému prostředí.

Naše mise a aktivity školky

V našem zařízení klademe důraz na prožitky a zážitky, Snažíme se, všechny děti nenásilnou formou, co nejvíce zapojovat do jednotlivých činností. Důležitým záměrem je navazovat s dětmi vzájemný vztah důvěry a spolupráce. Vedeme děti k samostatnosti, sebehodnocení a hodnocení. Cílem naší mateřské školy je to, aby se děti u nás cítily zdravé, šťastné a spokojené.

Prioritou je respektovat pravidla soužití a vytvářet vzájemnou spolupráci nejen mezi dětmi, ale i pedagogy a rodiči.

Vedení mateřské školy i obce se snaží provoz školky zajistit a udržet pro další generace. Provoz mateřské školy je pro obec významnou prioritou. Většina kulturního a společenského dění v obci pro občany je se školkou úzce spjata.

V rámci nadstandartních aktivit nabízíme výuku angličtiny, logopedii. Ve spolupráci s městem Otrokovice a Mateřskou školou Otrokovice jsme se od roku 2022 měli možnost zapojit do projektu Sporťák, pod vedením pana Jaroslava Balaštíka a Jany Komrskové.

Telefon :

mskomarov73@seznam.cz